Bóle głowy i cukrzyca

Kiedy dopada nas ból głowy, ogólne zniechęcenie, drapanie w gardle i kręcenie w nosie to znaczy, że zbliża się przeziębienie. W tym stanie będziemy trwać przez około 7dni, podczas których choroba będzie  się uaktywniać i nasilać. Przeziębień nie unikniemy, gdy nasz organizm jest osłabiony, przemęczony, zestresowany, lub gdy przebywamy wśród ludzi chorych lub zarażonych. Narażeni na infekcje jesteśmy także, kiedy nasz organizm jest przepracowany, gdy nie wietrzymy pomieszczeń, unikamy przebywania na świeżym powietrzu, gdy źle się odżywiamy. Może nas zaatakować około 200 różnych  wirusów, a wtedy pozostaje nam tylko pozostać w łóżku i wyleczyć się, aby nie dopuścić do jego rozprzestrzenienia się.

Wirus przenosi się drogą powietrzną lub w bezpośrednim kontakcie z osobą chorą. Może być on także przenoszony poprzez użytkowanie przedmiotów przez te same osoby. Najczęściej  pisze się i mówi o zachorowaniach na przeziębienia w okresie jesienno-zimowym, co też nie jest jednoznaczne i nie jest normą. Każdy organizm przeziębia się, gdy istnieją  ku temu sprzyjające warunki.

Dzieci chorują częściej niżeli dorośli. I tak jak wspomniano już na wstępie, do pełnego przeziębienia  po ok. 1-2 dniach dochodzi zapalenie śluzówek nosa, gardła i krtani, objawiające się gęstą wydzieliną, która zalega w zatokach, do tego dochodzi kaszel i ogólne rozbicie organizmu z temperaturą włącznie. Dostępne lekarstwa, jakie oferują nam koncerny farmaceutyczne, a jest ich pełna gama, nie skracają nam czasu leczenia  choroby, a jedynie łagodzą skutki chorobowe. Należy więc zastosować się do wskazań lekarskich, a chorobę zwalczymy w mgnieniu oka.

Cukrzyca okrzyknięta została jakiś czas temu chorobą cywilizacyjną obecnego wieku. Zapada na nią ogromna liczba osób na całym świecie, wśród których część nawet nie wie, że na nią choruje. Cukrzyca atakuje rocznie coraz więcej ludzi, którzy nie dbają o swoją kondycję zdrowotną.

Wszyscy wiemy, że początkowe objawy cukrzycy mogą być niezauważone. Powikłania natomiast mogą być wręcz katastrofalne w skutkach. Bezpośrednią przyczyną tej choroby jest zbyt mała ilość insuliny, którą produkuje trzustka. Cukier, który dostarczamy do organizmu zamienia się w energię tylko wtedy, gdy udział w tym procesie bierze właśnie insulina. Osoby, które dostarczają swojemu organizmowi niezdrowe przekąski zapadają na chorobę słodkiej krwi, jaką jest cukrzyca.

Leczenie jest zazwyczaj długotrwałe. Przy początkowej fazie choroby wystarczy uregulować jedynie nawyki żywieniowe i wdrożyć odpowiednią dawkę ruchu do codziennego życia. To pomaga ustabilizować pracę organizmu, który można przywrócić na właściwy tor. Jednak bardziej zaawansowany cukrzyk zmuszony jest podjąć terapię tabletkami, które regulują poziom cukru we krwi. Nie bez znaczenia jest także dieta, którą zalecił lekarz oraz okresowe badania kontrolne. W przypadku osób, u których cukrzycę rozpoznano w późnej fazie, przepisuje się zastrzyki z insuliny, które poprawiają funkcjonowanie trzustki. Istnieje wiele rodzajów cukrzycy, jednak z każdą z nich można dożyć spokojnej starości, jeśli przestrzega się zaleceń lekarza i regularnie stosuje ściśle dobraną terapię.