Cukrzyca

Najczęstszą chorobą na jaką  możemy zachorować jest cukrzyca.  Jest ona określana jako dżuma XX wieku. Nie jest to choroba zaraźliwa, w dużej mierze jest to choroba dziedziczna, jednak w większości sami się do niej przyczyniamy.

Cukrzycę  nabywa się z czasem, choć nie wszyscy na tę chorobę zapadają. Jest to choroba charakteryzująca się wysokim czynnikiem poziomu cukru we krwi. Wyróżniamy następujące typy cukrzycy: typu 1 i typu 2 oraz cukrzycę ciężarnych i cukrzycę o znanej przyczynie. Cukrzyca jest chorobą, która  nie leczona zaburza pracę prawie wszystkich organów naszego organizmu. Nie leczona  prowadzi niejednokrotnie do śmierci. Z roku  na rok przybywa osób chorujących  na te chorobę, a wiele jeszcze nie wie że jest chorymi.

Do stanu  zapadalności na cukrzycę przyczyniamy się sami, a wynika to ze złego stylu życia, braku odpowiedniej diety, nadużywania napojów alkoholowych, palenia papierosów, brak sprawności fizycznej, otyłość, nadwaga. Objawami cukrzycy jest wzmożone pragnienie, a co za tym idzie częste oddawanie moczu, wysoki poziom cukru we krwi, zaburzenia widzenia, apatia. W takim odczuciu należy skontaktować się z poradnią cukrzycową oraz przeprowadzić stosowne badania.

Stosowanie się do zaleceń lekarskich umożliwia egzystowanie w miarę na normalnym poziomie. Należy jednak ściśle przestrzegać  diety cukrzycowej oraz przyjmować zalecane lekarstwa. Wszystkie te czynniki nie gwarantują nam wyleczenia, gdyż cukrzyca jest chorobą nieuleczalną. Ruch na świeżym powietrzu oraz przestrzeganie norm w związku z ta chorobą pozwoli nam cieszyć  się długim życiem.