Oczyszczanie organizmu

Zła dieta i zanieczyszczone środowisko sprawia, że z biegiem lat nasz organizm jest pełen toksyn i zbędnych produktów przemiany materii, a co za tym idzie – spada jego ogólna kondycja i odporność. Warto raz na jakiś czas przeprowadzić kilkudniową dietę oczyszczającą, która pozwoli poczuć się lepiej i lżej.

Toksyny i zbędne produkty przemiany materii mogą gromadzić się w wątrobie i nerkach, a także zalegać w jelitach. Powodują one problemy z funkcjonowaniem wielu narządów, a także mogą prowadzić do ich uszkodzenia. Zanieczyszczony organizm powoduje wiele dolegliwości, takich jak bóle głowy, ogólne zmęczenie i osłabienie, a także częste zapadanie na infekcje. Jak go oczyścić? Dobrym sposobem jest kilkudniowa dieta oparta przede wszystkim na płynach. Najważniejsza powinna być woda niegazowana, wypijana w ilości co najmniej dwóch litrów dziennie. Pij wodę małymi łykami, ale systematycznie i regularnie. Wypicie naraz dwóch szklanek nie spełni swojego zadania, gdyż woda niemal od razu trafi do nerek i pęcherza moczowego, a następnie zostanie wydalona z organizmu.

Zdrowe soki mają wszechstronne działanie

Oprócz wody, duże właściwości oczyszczające mają soki warzywne. Nie tylko wspomagają usuwanie toksyn z organizmu, ale też dostarczają mnóstwa witamin, minerałów i przeciwutleniaczy, które są nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Potężne właściwości oczyszczające ma sok z buraka, który filtruje krew, oczyszcza naczynia krwionośne ze złogów, jest świetny w profilaktyce nadciśnienia i miażdżycy. Kolejnym doskonałym dla zdrowia sokiem jest sok pomidorowy, który ma mnóstwo likopenu i potasu, działa ochronnie na układ krążenia, a także przywraca równowagę elektrolitową w organizmie.

Bogate źródło witaminy C

Podczas oczyszczania warto też postawić na soki, które są bogatym źródłem witaminy C – sok z czarnej porzeczki, grejpfruta czy cytryny to potężna dawka witaminowa, która wzmacnia organizm, wspomaga jego prawidłową prace i oczyszczanie. Już po kilku dniach diety wodno-sokowej można zauważyć przede wszystkim lepsze samopoczucie oraz kilka kilogramów mniej na wadze. Oczyszczanie wspomaga też usuwanie nadmiaru zalegającej wody w tkankach i narządach całego ciała.